BG-български език / CS-čeština / DA-dansk / DE-Deutsch / EL-ελληνικά / EN-English / ES-Español / ET-eesti / FI-suomi / FR-français / GA-Gaeilge / HR-hrvatski jezik / HU-magyar / IT-Italiano / LV-latviešu valoda / MT-Malti / NL-Nederlands / PL-Polszczyzna / PT-Português / RO-Română / SL-Slovenščina / SK-Slovenčina / SV-Svenska

Apie tvarumo poveikio vertinimus (TPV)

TPV analizuoja Europos Sąjungos (ES) suderamų prekybos susitarimų poveikį ekonomikai, socialinėms sistemoms, žmogaus teisėms bei aplinkai. Tvarumo poveikio vertinimai yra pagrįsti išsamia pokyčių, kurie dėl prekybos susitarimų gali kilti ES viduje, šalyje partnerėje ar besivystančiose šalyse, analize. Taip pat svarbu, kad jie būtų plačiai aptariami su suinteresuotosiomis šalimis ES bei šalies partnerės viduje. TPV atlieka nepriklausomi išorės konsultantai, kurių paslaugas užsako Europos Komisija. TPV išvados ir rekomendacijos yra įtraukiamos į derybas, tai padeda derybininkams priimti optimalius taisyklių pasirinkimo sprendimus.

Apie ES ir Naujosios Zelandijos laisvosios prekybos susitarimą

Naujoji Zelandija yra viena greičiausiai augančių išsivysčiusių ekonominių erdvių. Dėl šios priežasties pastaraisiais metais dvišalė ES ir Naujosios Zelandijos prekyba prekėmis nuolat augo ir 2017 m. pasiekė maždaug 8,7 mlrd. eurų. Atsižvelgdamos į tai ES ir Naujoji Zelandija sutarė imtis laisvosios prekybos susitarimo (LPS). 2018 m. gegužės 22 d. Europos Sąjungos Taryba davė leidimą pradėti derybas, kurios prasidėjo 2018 m. birželio mėn. ir vyksta šiuo metu.

Apie ES ir Naujosios Zelandijos tvarumo poveikio vertinimą

ES ir Naujosios Zelandijos laisvosios prekybos susitarimui reikalingą tvarumo poveikio vertinimą vykdo Vokietijoje įsikūrusi ekonominių tyrimų ir konsultavimo įmonė „BKP Economic Advisors“, bendradarbiaudama su „Trade Impact BV“, „Global Sustainable Solutions“, „Trinomics“ ir Velingtono universiteto darbuotojais. Veikla pradėta 2019 m. sausio mėn. ir tęsis 10 mėnesių. Grupė parengs dvi pagrindines ataskaitas. Jos bus paskelbtos šioje svetainėje 2019 m. vasario arba kovo mėn. (pradinė ataskaita) ir 2019 m. rugsėjo mėn. (galutinė ataskaita), prieš parengiant galutinę ataskaitą ji bus aptariama su suinteresuotosiomis šalims.